784 466 047, 694 014 041
kontakt@dworkasztelan.pl

Organizacja szkolenia firmowego - wybór miejsca ma znaczenie!

Dwór Kasztelan - Stefanówka

oferta biznesowa


Szkolenie biznesowe to nie lada wyzwanie zarówno logistyczne, jak i organizacyjne dla wszystkich kierowników działów HR, managerów, czy też właścicieli firm. Trzeba wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować. Należy zastanowić się nie tylko nad ideą szkolenia, ale także przygotować listę osób, które wezmą w nim udział i wybrać prowadzącego. Warto też spisać założenia, cele warsztatów oraz rezultaty, jakie powinny one przynieść. 

Jednak aspekty merytoryczne to nie wszystko, liczą się także decyzje związane z techniczną stroną realizacji szkoleń, choćby takich, jak wybór miejsca czy cateringu. Gdzie zatem zorganizować szkolenie?

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej procesowi organizacji szkoleń biznesowych oraz podpowiemy gdzie najlepiej je zorganizować wraz z zewnętrzną firmą szkoleniową. Organizacja szkolenia firmowego krok po kroku
 

Choć brzmi to banalnie, o efektywności szkolenia firmowego decydują przede wszystkim pomysł i sposób jego organizacji. Liczy się więc profesjonalne podejście do tematu. Kluczową rolę odgrywają tutaj: ułożenie programu oraz dobór właściwego miejsca i czasu. Jak zatem znaleźć klucz do sukcesu?


Krok pierwszy: wybór miejsca

 

Sala szkoleniowa przede wszystkim musi być dostosowana do liczby  uczestników i charakteru warsztatów. W takich przypadkach doskonałym rozwiązaniem okazują się sale konferencyjne do wynajęcia. Dlaczego? To dość proste. Niezależnie od wybranej lokalizacji, sale tego typu mają odpowiednie wyposażenie. Są to nie tylko stoły i krzesła w odpowiedniej ilości czy ustawieniu, ale także profesjonalne nagłośnienie, ekran z rzutnikiem, klimatyzacja czy okna z roletami zaciemniającymi. Jest to niezbędny sprzęt umożliwiający przeprowadzenie profesjonalnej prezentacji w komfortowych warunkach.

Jak wiadomo, nie każda firma ma w swojej siedzibie salę konferencyjną, dlatego zewnętrzna sala szkoleniowa to doskonałe rozwiązanie. Co więcej, można ją wynająć na godziny, trzeba tylko zadbać o odpowiednio wczesną rezerwację takiego lokalu.
Warto także dodać, że większość obiektów z salami konferencyjnymi oferuje catering oraz bufety kawowe. Jest to wygodne rozwiązanie i świetny sposób na sprawną organizację przerw. Mając wszystko na miejscu, można oszczędzić czas i wyeliminować problem z rozproszeniem uczestników warsztatów.

To jednak nie wszystko. Sale konferencyjne/szkoleniowe bardzo często zlokalizowane są w obiektach hotelowych. Dlatego też podczas szkoleń kilkudniowych, w łatwy sposób można zorganizować nocleg dla uczestników lub połączyć przyjemne z pożytecznych i warsztaty zakończyć imprezą integracyjną. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę obiekty położone z dala od miejskiego zgiełku.
 

Krok drugi: wybór terminu

 

Termin szkolenia jest bardzo ważny,  szczególnie jeśli warsztaty są organizowane dla dużej grupy pracowników. Ważne, aby wybrana data nie miała wpływu na dezorganizację pracy w firmie. Planując szkolenie dla wszystkich lub większości pracowników, warto rozważyć zorganizowanie szkolenia z podziałem na grupy, w kilku dogodnych terminach lub w dni wolne od pracy, np. w weekend. Wtedy śmiało można pokusić się o połączenie nauki z zabawą i wybrać miejsce z ofertą imprez integracyjnych i bogatym zapleczem rozrywkowym.
 

Krok trzeci: wybór osoby prowadzącej i ustalenie harmonogramu

 

Gdy lista uczestników jest już dopięta, a sala wynajęta, trzeba ustalić harmonogram szkolenia i wybrać prowadzącego. Szkolenie bowiem, będzie efektywne tylko wtedy, gdy wybierzemy profesjonalnego szkoleniowca. Powinna to być osoba kompetentna, która dobrze zna tematykę warsztatów oraz ma umiejętności dydaktyczne, czyli potrafi w sposób zrozumiały przekazywać wiedzę, nawiązywać kontakt z uczestnikami i odpowiadać na pytania.

Ważny jest także plan zajęć. Podczas szkolenia warto trzymać się ustalonego wcześniej harmonogramu, który powinien uwzględniać m.in.: powitanie, wyjaśnienie celów i planu szkolenia, przedstawienie poszczególnych jego punktów, odpowiadanie na pytania, inicjowanie dyskusji oraz podsumowanie. Ponadto, plan powinien uwzględniać  przerwy np. na kawę oraz ewentualny catering.
Stosowanie się do powyższych rad, to gwarancja udanego i owocnego szkolenia biznesowego. Jako firma z doświadczeniem, chętnie Państwa ugościmy i pomożemy w przygotowaniach do wszelkiego rodzaju spotkań i szkoleń. Oferujemy przestronne, klimatyzowane pomieszczenie, profesjonalne zaplecze techniczne, wyśmienitą kuchnię i komfortowe pokoje hotelowe. 


Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją: oferta dla biznesu i kontaktu:

telefonicznie: +48 694 014 041
lub
mailowo: kontakt@dworkasztelan.pl

Dopasujemy ofertę do indywidualnych potrzeb Państwa firmy.

Zapraszamy do naszego dworu!

784 466 047, 694 014 041
kontakt@dworkasztelan.pl